15 вересня Верховний Суд ухвалив рішення про заборону діяльності партії ОПЗЖ, відхиливши апеляційну скаргу проросійської політсили. Рішення про заборону партії остаточне не підлягає оскарженню.За даними СБУ, з початку повномасштабної війни триває досудове розслідування у 70 кримінальних справах щодо функціонерів ОПЗЖ, причетних до скоєння злочинів у сфері національної безпеки. У рамках цих проваджень оголосили про підозру 30 громадянам України, зокрема депутатам місцевих рад різних рівнів.
Майже 70 нардепів відмовилися ставити свої підписи під зверненням до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука про позбавлення повноважень депутатів, які були обрані від заборонених проросійських партій.
Про це йдеться у відповіді на запит руху Чесно народного депутата від фракції Слуга народу Олега Дунди, який ініціював збір підписів.
За його інформацією, фракція Батьківщина майже в повному складі відмовилася ставити підписи під ініціативою, яка передбачає винесення цього питання на порядок денний найближчої сесії парламенту.
Також не хочуть позбавляти повноважень народних та місцевих депутатів від партії ОПЗЖ (і до неї подібних) представники фракції Слуга народу. Зокрема, голова фракції Давид Арахамія та його заступники, заступник спікера парламенту Олександр Корнієнко.
Також підписувати звернення до речника парламенту відмовився представник Європейської солідарності Володимир В’ятрович.
Станом на 2 січня є 96 підписів із 150 необхідних. Збір триває. Найбільший відсоток голосів дали фракції Європейська солідарність та Голос.
Стефанчук пояснив, чому депутатів від ОПЗЖ досі не позбавили мандатів